Uusi liikuntaharrastus lapselle

Tule ja ota kaveri mukaan tutustumaan joukkuevoimisteluun, lajin välineisiin (pallo, naru, nauha, vanne, keilat) ja tansilliseen voimisteluun .
Peppien (alle 8 vuotiaat) ja Gepardien (alle 10-12 vuotiaat) ryhmiin otetaan uusia voimistelijoita ma 10.1.-22 avoimissa harjoituksissa, Pepit klo 17-18 ja Gepardit 18-19.
Paikka Porolahden peruskoulu, Satumaanpolku 2 Roihuvuori.
Joukkueet harjoittelevat ajoittain myös lauantaisin Liikuntamyllyssä (Myllypuro) klo 11-13.
Ilmoittautuminen/Lisätietoja,
miiru.kurimo@gmail.com
Voimistelu- ja Urheiluseura Helsingin Kotkat

Voimistelu- Urheiluseura Helsingin Kotkat Heko ry:n sääntömääräinen vuosikokous tiistaina 9.3.2021 Klo 17.00

Voimistelu- Urheiluseura Helsingin Kotkat Heko ry:n sääntömääräinen vuosikokous pidetään tiistaina 9.3.2021 Klo 17.00 Halistentie 10A, 00920 Helsinki. Esillä on sääntömääräiset asiat. Koronaepidemian takia kokoukseen voi osallistua myös etäyhteydellä. Teams liittymislinkin voit pyytää sähköpostitse pirkko.jurvanen@metrofysio.fi tai hennamantyoja@gmail.com
Johtokunta

Avoimet ovet Kotkissa ma 13.1.20 klo 17-19

Avoimet ovet Kotkissa. Tule ja ota kaveri mukaan kokeilemaan joukkuevoimistelua Helsingin Kotkissa! Kotkien 6-8 -vuotiaiden joukkueeseen Pepit ja 8-10 vuotiaiden joukkueeseen Gepardit otetaan uusia voimistelijoita ma 13.1.20 klo 17-19 avoimissa harjoituksissa. Pepit klo 17 ja Gepardit 17.45. Paikka Porolahden peruskoulu, Satumaanpolku 2, tiedustelut info@kotkat.fi Lisätietoja kotkat.fi

Yhteystiedot

Seuran johtokunta

Tehtävä Nimi Sähköpostiosoite Puhelinnumero
Puheenjohtaja Timo Kärkkäinen timo.karkkainen@welho.com 040 5831517
Varapuheenjohtaja Riitta Roos riitta.roos@kolumbus.fi 040 7671910
Sihteeri Pirkko Jurvanen pirkko.jurvanen@metrofysio.fi 050 3290555
Jäsen Henna Mäntyoja helena.mantyoja@op.fi
Jäsen Kirsi Narkiniemi kirsi.narkiniemi@icloud.com
Jäsen Tanja Sallinen tanja.jarmo@gmail.com
Jäsen Maija Salomaa msalomaa5@gmail.com
Jäsen Pertti Vuorinen pertti.vuorinen@pp3.inet.fi  040 7265781
Nyrkkeily
Jari Tuominen jari.tuominen@hel.fi 050-0503237
 Joukkueet
 Hekotit Miiru Kurimo  miiru.kurimo@gmail.com
 Leopardit ja Pepit Julia Kaskimies  julia.kaskimies@gmail.com
Seura
Seuran sähköpostiosoite ja internetsivujen ylläpito info@kotkat.fi info@kotkat.fi

© 2017 Helsingin Kotkat
Osoite:  00xx0 Helsinki